Документарниот филм Instragram (Видео)


instragramДокументарен филм кој ги дели инскуствата на корисниците на Инстрам, и кој зборува за тоа што представува Инстаграм, и како влијае оваа заедница на нејзините корисници.

“Инстаграм го менува начинот на кој ние одржуваме комуникација. Тој под знак прашање ја доведува бариерата измеѓу анологното, и дигиталното. Инстаграм не е начин на живот, но ефектите на Инстаграм, го променија мојот живот, како и многу други животи”, изјави Телефсен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1