Домашна мачка нападнала семејство – тројца се во болница меѓу кои и дете (Видео)


macka

Тројца членови на едно семејство се хоспитализирани во болница откако биле нападнати од нивната домашна мачка, меѓу нив и едно дете, пренесе „Хуфингтон пост“.

-Нашата мачка никогаш не беше агресивна. Никогаш не беше лоша. Одеднаш само „полуде“ , изјави нападнатиот сопствени на мачката.

Семејството нападнато од нивната домашна мачка , било „спасено“ од лудото домашно милениче  од страна на пожарникарите. 10 годишно момче има огромни гребаници по телото кога мачката скокнала на него и почнала да го гребе безмилосно.

Мачката е однесена во прифатилиште за животно. Семејството е во шок и засега не е познато дали ќе сакаат да ја задржат мачката.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1