Дожд или сонце- какво време не очекува?


dozd sonce vinozitoВо Македонија утре претпладне времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со пороен дожд, кој на места ќе биде обилен и проследен со грмежи и засилен ветер.

Температурата ќе се движи од 20 до 32 степени.

Во Скопје и околината ќе има слично време со температура до 30 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1