Тијана е убиена – ја убил месар од Сурчин и го закопал телото – полицијата го уапси


Исчезнататото девојче Тијана Јуриќ (15) е убиена, утврди полицијата.

tijana 54Полицијата вечерва најпрво објави дека е пронајден киднаперот и дека дури и министерот е упатен на локацијата. За неколку часа подоцна како што дознава Курир да се утврди дека девојчето е убиено, а нејзиниот киднапер и убиец е уапсен од полицијата.

Убиецот е месар од Сурчин кој бил гостин во местото Бајмок каде исчезна девојчето. Телото го закопал во близина на Сомбор.

Полицијата убиецот го нашла и уапсила во Сурчин. Нејзиното тело полицијата го пронашла околу полноќ.

Убиецот бил пијан – откако испил неколку пијачки со автомобилот ја начекал Тијана ја присилил да влезе во автомобилот по што ја однел 10 километри подалеку и ја убил. Највероватно е задавена, по што телото го закопал.

Тијана за последен пат е видена на 26-ти јули, 25 минути после полноќ, недалеку од спортскиот центар “Рата” во Бајмок.

 

 

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1