ДПА го напушта парламентот по тепачката


После инцидентот, на прес конференција која заврши пред неколку минути од партијата на ДПА изјавија дека го напуштаат парламентот и побараа кривична одговорност за Талат Џафери, Артан Груби, Реџаил Исмаили и Мерџан Џемаили.

dzaf– Ова што се случи денеска е злосторство на Али Ахмети против албанската опозиција. Итно бараме постапка за кривично гонење на Артан Груби, Реџаил Исмаили, Муса Ибраими, Талат Џафери и Мерван Џемаили, изјави Имер Алиу од ДПА, додавајќи дека буџетот бил антиалбански.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1