Драч е без струја, штетите се огромни – има и оштетени згради (Видео/фото)


Приморскиот албански град Драч е без струја по силниот земјотрес од 6.4 степени според рихтер кој по локално време се случи утрово во 3 часот и 56 минути, а беше почуствуван и во Македонија.

Првичните информации говорат дека граѓаните се на улиците, а од силниот потрес најсилен досега има огромни штети.

За штети се јавува и од Тирана, каде на автомобили им испукале стаклата.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1