Драма на роденденот на кралицата: Војник падна од коњ среде поворката, итно префрлен во болница


Британската кралица Елизабета втора го прослави својот 92 роденден, а поворката која ја сочинуваа стотина војници ја одбележа еден инцидент.

Имено, военото официјално лице 79 годишниот Маршал Чарлс Гатри, падна на глава додека јаваше во текот на воената парада „Поздрав на боите“ во Лондон.

Полицијата веднаш пријде да му помогне, а потоа итно бил префрлен во болница.

Се претпоставува дека Чарлс се онесвестил пред да се лизне од коњот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1