Драма на скопските улици: Пет годишно дете испадна од автомобил во движење


Вчера во 19.30 часот во Скопје на ул. „2-ра Македонска Бригада“ се случила сообраќајна незгода во која Р.С. (35) од Скопје, додека го управувал ПМВ „Рено Трафик“ со скопски регистарски ознаки, од задната десна страна од возилото испаднало петгодишно дете-сопатник во возилото.policija-lenta-540x312

Во незгодата дететто се здобило со тешки телесни повреди по што било пренесено во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му била укажана лекарска помош и е задржано на понатамошно лекување.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1