Патнички воз излета од шините во Њујорк, 29 лица се ранети


Патнички воз излета од шините во јужниот дел на американската сојузна држава Њујорк при што 29 лица се ранети, соопшти полицијата.voznjujork-640x294

Возот излетал од шините во близина на градовите Њу Хајдпарк и Гарден Сити.

Поради инцидентот движењето на возовите во тој регион е стопирано.

Првите три вагони од возот излетале од шините, откако тој се судрил со монтажен воз.

Во возот имало 600 патници.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1