Драма пред зградата на Владата во Србија: Маж се заканувал дека ќе се разнесе (ВИДЕО)


Српската полиција утрово уапсила маж кој се заканувал дека ќе се разнесе со бомба пред зградата на Владата на Србија во центарот на Белград, пишуваат српските медиуми.srbija

Драмата почнала околу четири часот после полноќ кога М.С. (39) се заканувал дека ќе активира две рачни бомби.

Полицијата веднаш пристигнала на местото на настанот и службениците почнале да преговараат со 39-годишниот М.С, па во 6 и 35 полицијата успеала да го совлада.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1