Драма во авион: Пилот умрел во текот на летот со 147 патници во авионот


Авион на американската компанија во која имало 147 патници морал итно да слета на аеродромот во Њујорк зошто пилотот починал во текот на летот.pilot avion patnici

Авионот А320 со 147 патници и пет членови на екипажот летал од Феникс за Бостон, а успешно бил приземјен од страна на копилотот.

На снимките од комуникацијата со контролата на летање може да се слуше како некој од кокпитот говори дека „пилотот не е способен“ и дека повеќе не дише

-Многу сме потресени поради трагедијата и се фокусиравме на грижата за неговото семејство и колегите, порачаа од Американ Ерлајнс.

Една од стјуардесите по професија медицинска сестра, се обидела да му помогне на пилотот, но му немало спас.

Обдукацијата ќе покаже точно од што починал.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1