ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Каква зима не очекува?


Календарски најладната доба ќе биде многу блага, со кратки ледени бранови.

Декември ќе биде релативно толол, а врнежи можеме да очекуваме во февруари.ladno

Доаѓа зима, но не долга и ладна. Според очекувањата на метеролозите, најострите годишни времиња, оваа сезона ќе бидат најтопли.

Не очекува блага зима, потопла од претходните.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1