Драма во судот во Охрид: Адвокат со тупаници нападнал колега


Во Основниот суд во Охрид вчера нарушен е јавниот ред и  мир при што едно лице се здобило со удари со тупаници во пределот на главата.

tepacka3

Настанот се случил околу 15 часот во една од судниците во Основниот суд на завршетокот на судската расправа.

Во еден момент, еден од адвокатите присутен во судницата го нападнал својот колега нанесувајќи му неколку удари со тупаници во пределот на главата. Судската полиција го спречила нарушувањето а подоцна повредениот побарал лекарска помош.

СВР Охрид презема дополнителни мерки за целосно расветлување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1