Драма во Велес – Ја внел екс-сопругата во возилото и ја силувал


Дваесет иседумгодишен велешанец ја силувал неговата поранешна сопруга, соопшти Министерството за внатрешни работи.

policija1Инцидентот се случил во вторник, на 29-ти јули, кога велешанецот, чиј идентитет МВР не го соопштува, ја забележал неговата поранешна сопруга и на сила ја внел во неговото патничко возило. Заканувајќи и се да не вика помош како и дека ќе ја убие, ја силувал.

Против напаѓачот е поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „силување“, а од страна на судија му е зречена мерка притвор во траење од 30 дена.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1