Драма во затвор: Киднаперката на малата Маша си ги пресече вените


Французинката Сандрин Бранши Емелин, на која заедно со сопругот Себастијан Бранши Мишел и ќерката Улијет Кристел и се суди пред Специјалниот суд поради обид за киднапирање на тригодишната Маша Пренковиќ, се обидела пред неколку дека да изврши самоубиство во Централниот затвор, така што со жилет си ги пресекла вените.masa-prenkovic-gorin-aleksije-sandrin-bransu-devojcica-otmica-foto-aleksanda-1459422595-862163-47764

Обидот за самоубиство се случил во затворската болница каде Сандрин Бранши била сместена откако паднала во несвест и ја повредила главата во текот на шетањето во затворскиот круг.

Откако и е укажана помош во затворската болница, Сандрин Бранши таму успеала да украде жилет со кој потоа си ги исекла вените.

Сознанијата на „Блиц“ ги потврди адвокатката Ирина Боровиќ која е бранител на обвинитетите Французинки.otmicari-masa-foto-emil-conkic_1000x0

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1