ЌЕ ВЕ РАСПЛАЧЕ: Нова необјавена снимка на Тоше Проески


На социјалните мрежи се појави снимка на која нашата музичка легенда ја пее познатата нумера „Брод у боци”tose50000

На Јутјуб се појави нова, необјавена снимка на нашата најголема музичка легенда Тоше Проески. Станува збор за негово гостување во позната српска емисија каде ја изведува нумерата „Брод у боци”.

Изведбата на оваа позната песна е само мал доказ за тоа каков талент беше Тоше…

Слушнете и уживајте:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1