Дубровник под вода, блокирани патишта, туристите бегаат (Видео)


Силното невреме кое синоќа и утрово го зафати хрватски Дубровник го остави градот без вода за пиење.

dubrovnik500Дел од околните патишта се комплетно затворени поради невремето.
Туристите забрзано го напуштаат градот. Само вчера во овој град наврнале 128 литри дожд на метар квадратен.

Покрај реката Мура се редат вреќи со песок како заштита од евентуално излевање.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1