Дубровник: За десет години стаж – награден со автомобил!Вистинско изненадување на прославата на десетгодишнината од постоењето фирматаво која работи, доживеа овој вработен. Тој, имено, награден е за својата работа со автомобил.

60735913Во текот на прославата на деседгодишнината од постоењето на фирмата Данте Мото од Дубровник, Мирко Пендо најдобар вработен, од шефот добил автомобил како подарок.

„Нашиот главен механичар, сега шеф на сервисот, Мирко Пендо, во фирмата е од првиот ден. Како награда за тоа што е исклучително чесен и надпросечно вреден, решив да му купам еден голем подарок. Тој тоа го заслужи“ – рече сопственикот на фирмата Томислав Рагуш.

„Изненаден сум. Не очекував ваков подарок. Благодарам шефе. Ова  е навистина неверојатно“ – се заблагодари Пендо.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1