Дух на девојче им се појавува на сите семејни фотографии – семејство шокирано ги објави (Фото)


Додека шетале во музејот, семејство постојано имале чувство дека некој ги следи, но брзо заборавиле на тоа. Во музејот тие биле со својот син, кој тогаш имал само 18 месеци.

1duhslikas 222

Шона и Џон заборавиле на морничавото чувство кое го имале додека шетале во музејот, но две години подоцна, кога ги прегледувале семејните фотографии, останале шокирани.

На речиси сите фотографии имало мало девојче облечено во викторијанска облека, за кое тие велат дека е дух кој ги следел цело време. Девојчето се појавува речиси на сите фотографии кои семејството ги направило во музејот.

Јавноста изрази различни реакции околу фотографиите, но се уште не се знае дали тие се вистински или компјутерски обработени.

Сепак, фактот што одамна кружат гласини дека музејот е опседнат, додава уште поголема морничавост и мистериозност околу оваа приказна.

article-2610128-1D40065F00000578-574_636x382

2duhslikas

1duhslikas

duhslikas

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1