ДУИ демантира дека Асани е нивен член и го осуди инцидентот


ДУИ го осуди последниот инцидент во Струга во кој беше убиен Аргетим Асани и истакнуваат дека убиениот заменик директор на УЈП ниту е член на партијата ниту е партиски функционер, јавува Телмаdui-1

Според ДУИ зад инцидентот во Струга нема внатрепартиски мотиви како во Куманово туку станува збор за инцидент со криминална заднина.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1