Убиецот на Муслиу и се предал на полицијата


Дваесет и три годишното момче А.К. е лицето кое попладнево смртно го застрела Артан Муслиу.

Според првичните информации, А.К. заедно со оружјето и се предал на полицијата и го признал делото. Во моментов тој се носи во просториите на СВР Охрид каде ќе биде извршен разговор со него за целосно расчистување на убиството.

Полициските екипи пак вршат претрес во неговиот дом.

Заменик директорот на УЈП, Артан Муслиу во Струга беше застрелан на улицата „Марк и Енгелс“ од автомобил „Голф“ кој бил во движење.Од СВР Охрид за крвавиот чин информираа дека имаат уапсено едно лице осомничено за убиството на Аргетим Асани. Што стои во позадина на убиството на Асани кој на функцијата заменик директор на УЈП дојде на предлог на ДУИ

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1