Бајрам Купа: Се одмазди синот за убиството на Уран


По денешниот инцидент каде Агетим Асани беше убиен за “Strugalajm.com” реагираше Бајрам Купа од Велешта потврдувајќи дека неговиот син бил вмешан во убиството . Тој посочил дека убиството претставува брз одговор на неговиот син.uran kupa

“Лицето во прашање, и двајца други за нас како семејство се главните виновници во киднапирањето и убиството на нашиот син Уран Купа. Долго време се знае дека тој е лицето кое е одговорно за случајот на Уран и во овој случај Абдулаи се одмазди за својот брат “, вели, Бајрам Kупа.

Уран Купа му беше личен телохранител на струшкиот градоначалник Зијадин Села. Тој најпрво беше киднапиран , а потоа и пронајден мртов крај реката Сатеска кај струшкото село Дрслајца

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1