Туристи од Србија повредени во сообраќајка кај Охрид


Возило на семејство од Ниш кои доаѓале на одмор во Охрид излетало од патот Охрид-Кичево, кај селото Сливово. Родителите се тешко повредени и згрижени во специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Свети Еразмо“, а нивното петгодишно дете за среќа е надвор од животна опасност, објави Канал5.

И втората сообраќајка во која е тешко повредена една средовечна жена се случи кај село Сливово, која завршила на болничко лекување.nesrekja soobrakjajka policija pat

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1