ДУИ: Летањето орли нема да престане


Со летање орел Али Ахмети и Бујар Османи го прославија донесувањето на Законот за јазиците, а во емисија во живо орел леташе и Груби.

Два дена по официјализирањето на законот за употреба на јазиците, функционерите од ДУИ се собраа пред споменикот на Скендер Бег, означувајќи ја годината на овој албански херој. Оттаму порачаа дека целта на законот е да ги интегрира Албанците целосно во општеството, а не да ги раздвојува граѓаните.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1