ДУИ објави победа во Сарај


ДУИ објави победа во Сарај на вториот круг од Локалните избори кои се одржаа денеска.

Според податоците, ДУИ има 9.213 гласови, наспроти БЕСА за кои има 8.034 гласа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1