Семејство изгоре во пожар, седум члена изгореа, само три деца се спасија


Седум членови од семејството изгореа во местото Лангамарч во Велс во голем пожар кој ја зафати ниванта куќа додека спиеле.

Според првичните информации во куќата живеела двојката со осум деца.

Полицијата потврди дека три деца успеале да побегнат.

Локаното население вели дека семејството неодамна се доселило од југот на Англија.

„Се што знаеме за нив е дека имаа многу деца, а делуваа како среќно семејство, рече еден сосед.

Семејството наводно ја изнајмило куќата, а детето кое успеало да побегне го пријавило пожарот на сопственикот на имото кој живеел близу.

За сега не е позната причината за пожарот, а во тек е истрага.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1