Ружди Љата старо-нов градоначалник на Дебар


На денешниот втор круг од локалните избори дебарчани повторно му ја дадоа довербата на Ружди Љата, кој на оваа функција беше и изминатите четири години.

Според изборниот штаб на ДУИ за Дебар, Љата добил над 700 гласови повеќе од неговиот против кандидат Арбен Аголи од Алијансата за Албанците.

Во седиштето на огранокот на ДУИ веќе се слави победата.

Според Општинската изборна комисија изборниот процес минал без проблеми

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1