Дупла среќа: Водителот Ненад Ѓоргиевски ќе стане татко на близнаци


Дупла среќа за семејството Ѓоргиевски! Македонскиот ТВ водител, Ненад и неговата сопруга Горана ќе добијат близнаци.

Хит Портал ексклузивно дознава дека Горана го завршува првото тримесечје од бременоста, а парот до крајот на оваа година ќе станат родители за прв патnenad gorana

„Навистина сме возбудени, но и подготвени за новата улога во животот која наскоро ќе ја добиеме. Мојата сопруга се чувствува одлично, ужива во бременоста и се е во најдобар ред. За полот на децата не би сакал да откривам, бидејќи сега за сега и ние сакаме да биде изненадување“, вели Ненад.

Парот летото ќе го помине во нашето соседство, но не се исклучени и викендите на планина.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1