Двајца нови кодоши од редовите на владејачките партии


Македонец, советник од актуелната владејачка партија ВМРО-ДПМНЕ , кој работи во општина Гази Баба, и Албанец кој бил советник од редовите на ДУИ во општина Боговиње, денеска беа прогласени за кодоши од страна на Комисијата за верификација нна факти.

За двајцата функционери од редовите на владеачките партии е донесено решение во кое стои дека соработувале со тајните служби.

 Имињата на новиоткриените кодоши ќе бидат објавени во следните три дена , на веб страната на Комисијата за лустрација.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1