Две девојки и маж исчезнати во Скопје


Изминативе два дена се поднесени пријави за три исчезнати лица во Скопје. Македонската полиција трага по две млади женски лица на возраст од 17 и 22 години, како и по 62-годишен маж.policija grb oznaka

На 23.10.2015 година во 17,00 часот во полициската станица Аеродром, З.Д.(49) од Скопје, пријавил дека на 20.10.2015 година во 15,00 часот од дома во непознат правец се оддалечила неговата ќерка И.Д.(22).

На 24.10.2015 година во 04,30  часот во полицијата на Бит Пазар, З.Ќ.(30) од Скопје, пријавил дека на 23.10.2015 година во 10,00 часот од непознати причини од дома во непознат правец се оддалечил неговиот татко З.Ќ.(62).

На 22.10.2015  година во  22,00  часот  во  ПС Чаир, социјален работник вработена во ЈУЗДВ„Дом 25-ти Мај“, пријавила дека на 20.10.2015  година околу 12,00 часот од непознати причини од Домот се оддалечило 17 годишно женско лице.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1