Две девојки киднапирани во близина на Тетово


СВР Тетово поднесе кривична пријава за К.А. (27) од Косово и против непознато лице поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело противправно лишување од слобода.siluvanje500

На 29.3.2016 година, во 4.30 часот додека Д.М. (29) од Подгорица, Р. Црна Гора и К.Ц. (20) од Кичево излегувале од угостителски објект лоциран покрај патот за с. Брвеница, биле пресретнати од пријавените. Истите им понудиле 50 евра да отидат со нив во нивниот стан, а откако ги одбиле, насилно ги однеле во стан каде ги држеле заклучени обидувајќи се да извршат полови дејства врз нив – соопшти полицијата

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1