ФОТО: Експлозија во Париз


Претпладнево, во Париз се случи експлозија во централниот дел на градот, Монтпарнас, на левата страна на Сена.Жителите биле евакуирани, се уште нема официјални податоци за причините на експлозијата.eksplozija-pariz

Според очевидци кои објавуваат фотографии на Твитер причината е експлозија на гас. Во делот на градот каде се случила експлозијата пристигнале и амбулантни возила.eksplozijaparizzzz-3-520x693 eksplozijaparizzzz-4-520x925

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1