Две сестри со ранци полни камења тргнале во смрт


Две сестри од околината на Осјек, чии тела неодамна се пронајдени во морето кај островот Угијан, извршиле самоубиство, велат од општинското обвинителство во Задар.

На местото на настанот се пронајдени докази кои упатуваат дека планирале сами да си го одземат животот, а пронајдено е и писмо во кое јасно пишува дека заедничко донеле одлука тоа да го направат, пишуваат хрватските медиуми.

Според најновите информации сестрите на 50-годиѓшна возраст, се самоубиле така што на себе ставиле ранци и торби полни камења, па влегле во море.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1