Еден приведен – 14 годишно дете во болница- нови детали за пукањето во Аеродром


Приведен е еден од учеснциите во тепчаката пред Капитол во скопската населба Аеродром.

kapitol aerodrom policija nokj

Се почнало кога две непознати лица пресретнале три малолетници- еден на 14 и двајца на 16 години. Тие ги нападнале, а 14 годишното момче почнало да трча кон Ново Лисиче. Насилниците го стигнале и го претепеле, но момчето успеало да им побегне, по што тие влегле во возилото „Мерцедес“ и испукале неколку куршуми бо близина на трговскиот.

Приведен е еден од напаѓачите, а по возачот на мерцедесот се уште се трага.

14 годишното момче со телесни повреди е пренесено во болница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1