Едно лице се бори за живот во тешката сообраќајка кај Штип


Едно лице се бори за живот, а 13 други се хоспитализирани во штипската болница по тешката сообраќајна несреќа што вечерва се случи на влезот на населбата Три чешми кај Штип. Во директен судир меѓу минибус на „Струмица експрес“ и патничко возило од марката Опел Астра.soobrakajka - brza pomos

Според првичните информации, двајца со потешки повреди се пренесени во Скопје, атројца со полесни повреди, се пуштени на домашно лекување. На штипска Хиургија на повредените им се санирани повреди на лицето .

Незгодата се случила кај бензинската пумпа на Макпетрол на излезеот од Штип, во населбата Три чешми, кога патничкото возило на излегување, директно се судрило со минибусот, кој сообраќал на релација Струмица – Скопје. Минибусот завршил во околната бара, додека Астрата излетаала од патот.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1