Видео: Пандев знае и да се „тепа“…даде гол, па делеше боксови!


Галатасарај одира пријателски натпревар против Ривер Плата.17.01pan1-550x330

Натпреварот заврши без победник 1:1, а голот за турскиот тим го постигна нашиот интернационалец Горан Пандев во првото полувреме.Покрај голот Пандев беше во центарот на вниманието и кога „удри“ еден противнички играч кој неспортски стартуваше над него без топка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1