Пазете што им купавате на децата – Бамби наполетанки полни црви (Фото)


Внимавајте што им купувате на децата. Купил наполетанки од познаат маркет во Србија и во наполетанките нашол еден куп црви. Иако на пакувањето рокот стои дека е во ред сепак наполетанките биле преполни со црвчиња.

Го пријавил инцидентот во инспекција и нормално до производителот. Добил одговор дека црви можело да се појават поради лошо складирање и чување на производот. Човекот вели не ме интересира зошто се појавиле – јас платив наполетанки со рок и се згрозив!!

Овие Бамби наполетанки се продаваат и кај нас.

10896314_10205721105772082_8708742493378645597_o 1617986_10205699282506514_7652813261973176652_o 10887185_10205699283266533_133268296976622607_o 10904608_10205699283666543_5020442389900937284_o 10931629_10205699296146855_1179370254976793613_o

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1