Тешка сообраќајка на влезот во Штип – 15 повредени


Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на патот Штип- Велес, кај приградската населба три чешми. Несреќата се случила во директен судир помеѓу минибус и автомобил.16102013192314_soobrakajka_bosna

15 лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа. Според првичните информации повредени се патници во минибус кој се судрил со друго возило во делот на патот меѓу двете бензиски на влезот во градот.

Тие според првичните информации се пренесени во клиничката болница во Штип.  Не се знае се уште степенот на повредите и возраста на повредените.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1