Едногодишно бебенце застрелано со пиштол во Кичево


Малолетник од Кичево случајно ја повредил својата едногодишна сестра со пиштол во пределот на десната натколеница.

Во средата околу 12.30 часот во семејна куќа, седумнаесетгодишникот додека играл со пиштолот на татко му, којшто го поседувал со дозвола, во еден момент испукал еден куршум и го повредил девојчето во десната натколеница.mrtva devojka pistol

Девојчето со прострелна рана било пренесено во Медицинскиот центар во Кичево, од каде го пријавиле случајот во полиција. Поради сериозноста на повредите девојчето било пренесено во Ургентниот центар во Скопје.

Извршен е увид на местото на настанот и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1