Едвај се спасила: Украинската барбика Валерија претепана (Фото)


Украинката Валерија Лукјанова која стана планетарно позната поради нејзиниот изглед како куклата Барбика, била нападната и претепана од двајца момци во близина на нејзината куќа во Одеса.hitportalo-valerija

Нападот се случил за време на Ноќта на вештерките, а 28-годишната Валерија поради повредата на главата и устата била задржана неколку дена во болница.

Таа iзјавила дека тоа било организирана кампања против неа поради нејзиниот атрактивен изглед, за кој тврди дека е природен освен зголемувањето на градите.

По нападот, на социјалните мрежи се шпекулираше дека станува збор само за уште една пластична операција на Валерија, но таа го негираше тоа.barbie-valerija500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1