Египет: Напаѓачите дошле по морски пат – убиен еден од нив, двајца туристи ранети


Египетските безбедносни сили убија еден од напаѓачите кој пукаше кон туристите во хотелот во египетското летовалиште во Хургада, јави египетската државна телевизија.hurgada napad

Двајца туристи, еден германец и еден од Данска се ранети, кога поголем број на вооружени напаѓачи, кои дошле по морски пат извеле напад на туристите.

Египетските безбедносни сили возвратија на нападот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1