Екипажот затруен со храна- авион принудно слета во Париз


avion-izmirАвион на лет помеѓу Цирих и Филаделфија денеска принудо слетал на парискиот аеродромот затоа што им се слошило на членовите на екипажот.

Четири членови на екипажот биле отруени со храна и по слетувањето на аеродромот се предадени на лекарите од итна помош.

Авионот продолжил со летот кон Филаделфија без да ја наведе авио-компанијата чиј авионт бил принуден да слета на аеродромот ШАрл Де Гол.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1