ЕКСКЛУЗИВНО ИНФО НА ЛИДЕР: Заев си оди од премиер – Добиени 100 дена техничка влада


На лидетската средба премиерот Зоран Заев прифатил 100 дена техничка влада и заминување од премиерската позиција.

–Добиени се 100 дена техничка влада, Заев си оди од премиерско место, во игра избори крајот на март или април. – брифира за „Лидер“ извор од ВМРО-ДПМНЕ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1