Експлодирал телефон Samsung – повредил 18 годишна девојка (Фото)


Samsung Galaxy S III телефон експлодира во џебот на панталоните на 18 годишната девојка – Фани Шлатер и направил прилично голема штета не само затоа што целосно вивнал во пламен, туку и затоа што сериозно гo оштетил нејзинoто бедро. А за да се спаси нејзината нога морало итно да и ги отсечат панталоните бидејќи телефонот целосно се растопил и залепил.

trurtu-650x325

Сеуште не се знае вистинскиот причинител за експлозијата. Еве ја и официјалната изјава на Samsung Switzerland:

– “Откако веќе успеавме да ја контактираме оваа девојка, со сигурност можеме да потврдиме дека ќе спроведеме истрага со која ќе го расветлиме случајот и она што е останато од телефонот кој наводно експлодирал ќе биде испратено во Кореа за понатамошни анализи” – изјави Мирјам Бергер, портпарол на Samsung Switzerland.

SocialNet.Mk.

boom-b

s3-explode-ch1

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1