Еве кој телефон има батерија што држи најдолго (Фото)


best-smartphone-battery-life-290049Кога ќе се решите да си купите нов смартфон, издржливоста на батеријата е еден од клучните фактори.

Со тоа што на пазарот имате неколку конкурентни hi-end смартфони, следнава графика јасно ќе ви покаже кој уред има најдолго траење на батеријата во различни ситуации.

365.мк

smartphone-najbolja-baterija-mobitela-573x1024

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1