Експлозија на аквариум полн ајкули – 15 повредени (Видео)


ajkuli3

33 тони аквариум полн со ајкули експлодирал во време додека пред него стоеле посетители. Повредени се 15 лица.

Акварумот во Шангај, имал 15 сантиметри дебело стакло, што според истрагата било претенко. Бил поплавен и дел од трговскиот центар.

Меѓу 15 повредени има посетители, вработени и припадници на службеното обезбедување.

Повеќето од нив се здобиле со расекотини од стаклото. Во експлозијата угинале и 3 ајкули и десетина морски желки и помали риби што живееле во аквариумот .

ajkuli2

ajkuli1

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1