Експлозија на висококатниците во скопски Аеродром – 2 лица во болница


oblakodericevahiraer0610Двајца работници на градилиштето на висококатниците на Џеваир Холдинг во скопски Аеродром завршија во болница откако поладнево околу 16:30 часот при експлозија на интеркулер се здобиле со тешки телесни повреди, дознава Press24.

Според информациите работникот И.А има крварење во мозокот додека З.В. расекотини по телото. И двајцата се префрлени во Клиичкиот центар каде им се укажува лекарска помош. Се уште нема информации за нивната состојба.
Информацијата за Press24 ја потврди и полицијата.

Press24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1