Експлозија во ноќен клуб во Букурешт, најмалку 26 мртви


Најмалку 26 луѓе загинаа, а повеќе од 180 се повредени во експлозија која се случи во ноќен клуб во главниот град на Романија, Букурешт.Screenshot_124

Се уште официјално не е потврдено од што настанала експлозијата, но се претпоставува дека е од користење на пиротехнички материјали.

Се стравува дека бројот на жртви може да се зголеми бидејќи во клубот во моментот на експлозијата имало околу 400 луѓе.

Повредените се пренесуваат во болниците во главниот град.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1