Експлозија во Стокхолм, центарот на градот е блокиран


Во близина на трговски центар во центарот на Стокхолм се слушнала силна експлозија, пренесуваат локалните медиуми сведочење на граѓани.

Полицијата го блокирала тој дел на градот, а на твитер се појавија и фотографии на кои се гледа блокадата.

До сега нема информации за причините за експлозијата или за повредени лица.

Screenshot_309

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1