Ермира Мехмети се разведува?!


Пратеничката од ДУИ, Ермира Мехмети Деваја се разделила од својот сопруг, дипломатот Шенол Деваја, објавија албански медиуми.

ermira-mehmetiКако што дознава Shqipmedia, а пренесува и Република на албански јазик пратеничката и заменик амбасадорот во Тирана не се заедно веќе три месеци. Според информациите кај Деваја сега е и нивниот син, сопругот не дозволувал Ермира да го види детето. Нема потврда, но поради ова се подготвувала и смена на дипломатот и негово враќање назад, за возврат.

Ермира Мехмети и Шенол Деваја се венчаа во 2009 година. Тој е брат на градоначалничката на Тетово и поранешна вицепремиерка Теута Арифи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1